Особливості роботи на заводі в Польщі

Кожна людина хоче добре заробляти. Вже стало звичною справою шукати привабливі вакансії не тільки у себе в країні, а й за кордоном. В першу чергу розглядають пропозиції в найближчих країнах Європейського Союзу. Однією з таких країн є Польща.
Робота в Польщі на заводі  може істотно допомогти поправити своє матеріальне становище, накопичити на квартиру або машину. Якщо ви вирішили перший раз спробувати себе в якості трудового мігранта, то робоча вакансія стане відправною точкою знайомства з найближчої країною ЄС.

Мовний бар’єр для влаштування на роботу в Польщі

Кількість іноземців, які приїжджають до Польщі на роботу, постійно зростає. Економіці країни просто необхідна нова робоча сила. Мовний бар’єр не є причиною відмови від працевлаштування на заводі, якщо людина вибирає просту робочу спеціальність. Зазвичай, пропрацювавши кілька місяців на підприємстві, працівник адаптується до мови і починає розуміти більшість слів. А ті, хто відпрацював вже кілька років, починають вільно спілкуватися польською мовою. Саме такі кадри можуть дозволити собі знайти високооплачувану вакансію, так як роботодавець віддає перевагу тим рекрутерам, які знають місцеву мову хоча б на рівні побутового спілкування.
Практика показує, що вивчити польську мову нескладно. Статистика говорить, що приблизно 34% трудових мігрантів вибирають Польщу, так як тут немає особливих труднощів з мовою.

Популярні вакансії на заводах Польщі

Сьогодні промисловість в цій країні розвинена досить добре. Серед підприємств, які наймають іноземців, лідирують заводи:
• нафтохімічні;
• металургійні;
• суднобудівні;
• автомобілебудівні;
• приладобудівні.
Ринок найманих працівників постійно змінюється, в залежності від ступеня зростання попиту на ті, чи інші товари. Зміна динаміки ринку оцінює Уряд Польщі. Відзначається, що постійно потрібні працівники, зайняті фізичною працею. Роботу в Польщі на заводі  простіше знайти за наступними спеціальностями:
• водій;
• оператор;
• сортувальник;
• різноробочий;
• пакувальник;
• підсобний робітник.
Багато вакансій представляють заводи, зайняті переробкою риби. Робота там фізично проста. Але вона організована в складних умовах. У цехах знижена температура і підвищена вологість. Поляки неохоче йдуть сюди працювати, хоча платять там добре. А ось люди з країн часто вибирають рибзавод, як свою першу вакансію.

Режим роботи на заводах в Польщі

Керівники польських підприємств всіляко заохочують трудових мігрантів. Наявність повного штату працівників сприяє динамічному розвитку заводу та безперебійному випуску продукції. Роботодавці обіцяють зарплату з преміями, шестиденний роботу до 12 годин на добу, житло. Набір соціальних пропозицій може змінюватися в залежності від економічного становища компанії. За житло доведеться платити невелику суму. Деякі наймачі забезпечують своїх працівників спецодягом та підвозом до заводу. Іноді надаються субсидії на оплату комунальних платежів або наймання житла.

Скільки платять на заводі в Польщі

Перед тим, як вирушати в сусідню країну на заробітки, необхідно розібратися з рівнем місцевої зарплати. З суми, яка буде вказана в договорі між клієнтом і роботодавцем, доведеться платити податки. Тому на руки працівник отримає грошей менше, ніж буде прописано. Відрахування бувають трьох видів:
1. Угода доручення.
2. Угода підряду.
3. Трудовий договір.
«Чистий» зарплата за договором підряду складе приблизно 85% від зазначеної в документах суми. Якщо укладається угода доручення, то із зарплати віднімають від 15 до 25%. Трудова угода гарантує виплату лише 70% заробітної плати.

вимоги роботодавця

У тих випадках, коли трудовий мігрант розраховує отримати роботу на заводі, він повинен правильно оцінити свої фізичні можливості. Роботодавці зацікавлені, щоб працівник залишався на підприємстві більше 8 годин і погоджувався працювати понаднормово. Але чимало й таких підприємств, у яких тривалість робочого дня фіксована і цілком доступна для середньо розвиненої в фізичному відношенні людини.
Польські закони захищають права мігрантів. Тому хвилюватися за свавілля наймача не варто.

Oцініть зручність інформації:
0 0 оцінки

Дякуємо. Ваш голос враховано.