Переваги та недоліки офіційного та неофіційного працевлаштування у Польщі. Що обрати?

Безліч українців, яких не влаштовує дохід на батьківщині, вирішують працевлаштовуватися у Європейському Союзі. Найбільш популярним напрямком для наших співвітчизників є Польща, яка виграє у плані близького розташування, різноманітності вакансій та умов праці. Тому, на багато вакансій у Польщі не вимагається знання мови, оскільки Ви зможете працювати та жити серед українців.

Ким працевлаштовуються у Польщі

Знайти хорошу роботу для себе у Польщі мають змогу як спеціалісти з вищою освітою, так і люди без освіти та досвіду роботи. Робота в Польщі для чоловіків, зазвичай, пропонують такі посади, як різноробочий, слюсар, автомеханік, будівельник, зварювальник, охоронець. Заробітня плата, в середньому, становить від 800 до 1400 доларів у місяць.

Жінки, у більшості випадків, працюють прибиральницями, кухарями, робочими на заводі. У випадку, коли жінка володіє польською мовою, вона може працювати офіціантом або продавцем. Отримують за свою працю жінки від 800 до 1300 доларів, в середньому.

Часто українці їдуть на роботу у Польщу парами. В таких випадках вони влаштовуються на заводах або в сфері обслуговування.

Як офіційно влаштуватися на роботу у Польщі?

Ви можете відкрити польську робочу візу типу D на підставі дозволу про роботу.

D 05 a (інша робота в Польщі) – робота на період 6 місяців впродовж 1го календарного року.

Офіційне працевлаштування в Польщі збільшує можливості пошуку роботи. Компанії, які пропонують хороші умови праці і достойний рівень заробітньої плати, зазвичай віддають перевагу працівникам, у яких є відкрита робоча віза.

Офіційне працевлаштування також надає такі переваги:

  • більша різноманітність вакансій;
  • кращі умови праці та більша ставка;
  • гарантія захисту працівників;
  • забезпечення соціальним пакетом;
  • страхування.

Якщо у Вас є офіційний дозвіл на роботу, Вам запропонують оплачувану відпустку та лікарняні, забезпечать кращими умовами праці, оплатою понаднормових годин та достойною ставкою.

Ризики неофіційного працевлаштування у Польщі

Попри явні переваги офіційного працевлаштування, багато українців обирають неофіційне працевлаштування у Польщі. В таких випадках недобросовісні посередники пропонують людям їхати на роботу по туристичних візах. Вартують вони дешевше, виготовляють їх швидше, але в кінцевому результаті працівник більше втрачає, ніж отримує. Часто таких працівників депортують в Україну.

Недоліки неофіційного працевлаштування у Польщі

Основним недоліком, все-таки, є невелика різноманітність вакансій, менші ставки та погані умови праці. Також такі працівники не мають жодних гарантій та захисту, у будь-який момент їх можуть депортувати або не виплатити заробітню плату.

Страхування у таких працівників також немає, тому, у разі захворювання, потрібно буде заплатити чималу суму за лікування.

Остерігайтесь шахраїв

Якщо плануєте влаштовуватись на роботу у Польщу, переконайтесь, що обране Вами кадрове агентство не шахраї. Такі агентства пропонують Вам працевлаштування по різних незаконних схемах, наприклад, по туристичній візі або по біометричному паспорту, а по приїзду у Польщу, Вам не надають роботу.

Підсумки

Якщо Ви хочете працювати у Польщі з хорошими умовами праці, отримувати достойний дохід, мати гарантії та соціальний пакет, вибір очевидний – офіційне працевлаштування.

І пам`ятайте, що добросовісні та відповідальні агентства не будуть Вам пропонувати влаштуватися на роботу неофіційно.

Oцініть зручність інформації:
5 1 оцінка

Дякуємо. Ваш голос враховано.