Роботі в Польщі на фермі

Робота в Польщі на фермі: актуальні вакансії, вимоги, умови, оплата

На польській фермі заробити хорошу суму можна досить швидко. Крім того, отримати посаду фермерського працівника простіше, ніж влаштуватися на виробництво. Тому робота на фермі в Польщі користується попитом серед українців. У статті описана актуальна інформація про польському працевлаштуванні та умови праці в 2020 році.

Робота в Польщі на фермі: особливості та напрямки

Особливості праці залежать від специфіки конкретного місця роботи і навіть посади. Найбільш популярні в країні ферми великої рогатої худоби і норкові ферми, хоча зустрічаються й інші варіанти. У Польщі пропонують широкий вибір вакансій, але найчастіше пропонують такі напрямки діяльності:
Догляд за тваринами – зазвичай автоматизований, тому не вимагає наявності особливих навичок або фізичної підготовки.
Забій – роботодавець може вимагати досвід роботи або запропонувати коротке проходження безкоштовного навчання.
Робота на фермі трактористом – в Польщі необхідна наявність прав європейського зразка і обов’язково досвід водіння.
Найчастіше роботодавці шукають для всіх перерахованих напрямків чоловіків, але можуть набирати жінок та сімейні пари.

Робота в Польщі для чоловіків на фермі: вимоги до претендентів

Зазвичай від кандидатів не вимагають знання польської мови або спеціальні навички. Беруть всіх бажаючих від 18 до 50 років, на деякі посади можуть подаватися і люди старшого віку.
Головні вимоги висуваються до особистих якостей співробітника. Робота в Польщі на фермі вимагає такі дані:

  • Хороша фізична підготовка, витривалість;
  • відмінне здоров’я;
  • відповідальність і уважність;
  • активність;
  • вміння працювати в команді;
  • відсутність шкідливих звичок.

Найчастіше від кандидатів не вимагають наявність досвіду роботи (за винятком трактористів). Головне – це бажання швидко навчитися всім навичкам і чітке виконання доручень господаря ферми.

Заробітна плата і умови праці

Заробітна плата може відрізнятися від конкретної посади і виду роботи. В середньому робота в Польщі для чоловіків на фермі оплачується від 3200-3400 злотих в місяць. У працівників є надбавки за переробку, премії за хорошу роботу.
Працювати потрібно в денну зміну, по 10-12 годин на день, на місяць виходить від 250 годин. Охочі заробити більше можуть працювати і 7 днів на тиждень за індивідуальним графіком.
Співробітникам зазвичай пропонується безкоштовне проживання поблизу від місця роботи. Житло обладнане всім необхідним, в кожній кімнаті живуть по 2-4 людини.
Головна перевага роботи в Польщі на фермі – безкоштовне харчування, можливість брати з собою продукти тваринництва. Вакансії на виробництві або в фірмах зазвичай мають на увазі харчування за свій рахунок.
Легальні українські працівники в Польщі можуть претендувати на вид на проживання (ВНЖ) терміном до 3-х років, а в майбутньому і на отримання громадянства. Для оформлення ВНЖ слід пропрацювати в Польщі мінімум півроку і зібрати всі необхідні документи.
Нелегальні працівники ризикують не тільки ВНЖ. Їм також загрожує незаконне звільнення, затримка або невиплати зарплати, відсутність страхування та ін. Щоб запобігти можливим ризикам, важливо працевлаштуватися легально. Це можна зробити за допомогою компанії WeWork – фірми-посередника, який організовує переїзд в Польщу на заробітки від “А” до “Я”. Співробітники компанії супроводжують клієнта від початку пошуку вакансій до повернення з заробіток в Україну.