Робота для жінок в Польщі

Робота в Польщі для жінок

Найлегший спосіб поїхати в Європу на заробітки. Це і територіально близько, і мова дуже схожа, і вигідніше, ніж працювати в Україні.

В статті розглянемо, які є вакансії в Польщі для жінок, які можуть виникнути труднощі та як себе вберегти.

Способи працевлаштування

Працювати в Польщі можна легально або ні. Щоб законно працевлаштуватись, потрібна наявність дозволяючого документу. Якщо договору немає — перші шість місяців можете працювати без дозволу.

Легально працювати в Польщі жінка може в двох варіантах:

 1. При наявності документу, за яким дозволено працювати. Перебувати в державі ви можете за типовою схемою. Всіма паперовими справами ви займаєтесь самостійно.
 2. При наявності відкритої робочої візи.

Другий варіант звільняє від «паперової волокнини». Всі документи в місцеве правління подає безпосередньо роботодавець чи компанія-гарант працевлаштування за кордоном, як, наприклад, WeWork. Це підприємство, яке виступає посередником між роботодавцями і потенційними працівниками.

Вам допоможуть знайти жіночу роботу в Польщі, підготувати повний пакет необхідних документів, актуальних на 2020 рік. Допоможуть відкрити робочу візу, страховий медичний поліс, якщо потрібно — заповнити анкету польською мовою для візового центру.

Менеджери компанії повністю координують працевлаштування — починаючи з першого візиту на роботу, закінчуючи поверненням додому. Такий підхід забезпечує всесторонню підтримку в чужій країні. Перевагою роботи з компанією WeWork є легальність працевлаштування.

Ви можете і самостійно знайти работу. Для цього достатньо ознайомитись, які є відкриті вакансії в Польщі для жінок. Знайшовши підходящу пропозицію, відправити резюме. Якщо вислана анкета сподобається роботодавцю, він відправляє запрошення.

Вакансії в Польщі для жінок

Робота в Польщі для жінок цілком різноманітна. Всі відкриті пропозиції можна згрупувати у дві категорії:

 • сезонна;
 • постійна.

В першу групу входять вакансії, повязані с садоводством, збором урожаю чи його посадкою. В більшості випадків роботодавцями являються ферми, які також надають житло.

Постійна робота в Польщі для жінок не має привязки до сезону. Сюди відносяться такі вакансії, як:

 • пекарі;
 • кухонні робітники;
 • сортувальники;
 • пакувальники;
 • оператори на виробництво;
 • працівники на завод;
 • продавці та ін.

Щодо умов проживания потрібно уточняти. Умови тут різні.

Те ж саме стосується і знань польської мови. В залежності від вакансії виносяться різні вимоги. Для влаштування на роботу, де не передбачене пряме спілкування з клієнтами, знання мови може взагалі не вимагатись. Але в такому випадку не варто очікувати великої зарплати. А ось для престижної і більш високооплачуваної посади знання повинні бути відповідного рівня.

Абсолютне незнання мови складе перш за все труднощі вам. Відсутність базового розуміння призводить до складнощів в спілкуванні, орієнтації в місті. Тому, якщо вам не хочеться відчувати себе туристом, а працювати і жити з впевненістю у власних силах, краще виділити трохи часу на початкову підготовку.

Які ще моменти потрібно врахувати

При подачі заявки на роботу в Польщі розраховуйте на додаткові витрати, наприклад на харчування, проїзд, одяг чи розваги. Так так, у вас будуть вихідні і вам захочеться провести їх по іншому. Розваги також являються частиною списку витрат.

Що стосується цін, то в Польщі вони не сильно відрізняються від українських. Щоб купити продукти дешевше, треба приходити в Biedronka або Lidl.

Щоб зекономити на проживанні, розглядайте вакансії з наданням житла, як правило, роботодавець пропонує гуртожиток.

В Польщі для жінок часто бувають відкриті вакансії на работу по трудовому договору, який передбачає проживання і харчування в сім’ї роботодавця. Найчастіше це безкоштовно і актуально для прибиральниць і поварів на дому.

Щоб успішно працювати в Польщі, жінці потрібно бути добросовісним і порядним працівником. В такому випадку вас будуть цінувати, можуть запропонувати продовжити контракт і надати кращі умови роботи.