Робота в Польщі по біометрії

Робота в Польщі по біометрії: можливості та ризики

Робота за кордоном відкриває багато дверей: починаючи більшим заробітком, закінчуючи кращими умовами життя. Однак варто розуміти, що спочатку робота в Польщі по біометрії носить виключно фізичний характер. Тобто роботодавці шукають у компанії «робочі руки». Якщо ви не боїтеся важкої праці, то час ознайомитися з переліком найбільш популярних пропозицій.

Робота в Польщі по біометрії: вакансії для чоловіків

Для представників сильної статі список вакансій по роботі в Польщі по біометричному паспорту досить широкий. На перших трьох місцях зупинилися наступні позиції:

 • Будівельники (виконроби, монтажники).
 • Працівники сільського господарства.
 • Вантажники.

Перші дві вакансії – сезонні. Найчастіше попит на таких фахівців формується в теплі сезони – кінець весни, літо і початок осені.

Також великою популярністю користуються пропозиції про працевлаштуванню далекобійників. Тільки в даному випадку можлива робота не тільки в одній країні, а й за межами Польщі.

Тим часом, чоловіків шукають для працевлаштування сантехніками, електриками, кухарями, пекарями і т.д.

Робота в Польщі по біометрії для жінок

Жіночі вакансії трохи інші і в деяких випадках вимагають знання польської мови хоча б на рівні А2. Тільки з розумінням базових понять можна влаштуватися:

 • на фабрику для пакування та перевірки товару;
 • прибиральницею;
 • посудомийкою.

Наступні безкоштовні вакансії в Польщі по біометричному паспорту відкриті для тих жінок, які приблизно орієнтуються в польській мові:

 • Обслуговуючий персонал (офіціантки, бармени, продавці і касири).
 • Няні та доглядальниці.
 • Медсестри.

В основному, робочий день складає 10-12 годин. За переробку йде доплата. Для співробітників в деяких сферах пропонується також житло і передбачається харчування (найчастіше це стосується роботи в аграрній сфері).

Робота в Польщі для сімейних пар з біометричного паспорту

Польські роботодавці з розумінням ставляться до сімейним парам, тому відкривають вакансії для двох. Пропозицій, звичайно, не так багато, але все ж є. Зазвичай сімейні пари запрошують до Польщі на роботу:

 • в сільське господарство (на полях збирати урожай, дивитися за тваринами);
 • на промислові заводи (сортувальники, пакувальники, збирачі, різноробочі);
 • в сферу громадського харчування (прибиральники, посудомийники, помічники кухаря).

Нюанси роботи по біометрії

До позитивних аспектів тимчасового працевлаштування по біометричному паспорту відносяться – відсутність необхідності чекати оформлення візи і можливість виїхати на заробітки до Польщі відразу після отримання закордонного паспорту.

Але, ви повинні розуміти, що без трудового договору працювати в Польщі за біометрєю ви зможете не більше 3 місяців (90 днів). До того ж у вас буде обмежений вибір вакансій.

Робота в Польщі по біометрії не рахується абсолютно легальною. Якщо працевлаштування здійснюється виключно по інформації з паспорту – воно не вважається правильним на законодавчому рівні. Роботодавцям це не вигідно. Вони зобов’язані повідомити про наймання іноземного співробітника, оформити всі необхідні документи, зареєструвати його в управлінні соціального захисту. Інакше їм буде виписаний штраф.

Виходить, роботодавцю немає резону проходити «всі кола пекла» кожні три місяці, якщо співробітник потрібен на більш тривалий термін. Крім того, без документів працевлаштування буде нелегальним і значить працюючий мігрант може бути депортований з подальшою забороною на в’їзд в країну. Тому, якщо хочеться поїхати на тимчасову роботу, рекомендується приділити особливу увагу оформленню документів з боку роботодавця.

А найкраще – віддати цю справу в руки професіоналів. Компанія wework вже п’ять років допомагає українцям з оформленням робочих віз. Агентство займається підбором пропозицій, підготовкою документів і курування робочих закордоном.

 

Oцініть зручність інформації:
2 2 оцінки

Дякуємо. Ваш голос враховано.