Робота в Гданську

Робота в Гданську для українців: переваги та важливі нюанси

Гданськ – це велике портове місто в північній частині Польщі, столиця Поморського воєводства. У місті найбільш розвинена промисловість: нафтохімія, машинобудування, суднобудування і судноремонт. У великі компанії на кшталт Delphi (автозапчастини), Crist (суднобудування), Skanska (будівництво) постійно потрібні співробітники як для фізичної, так і автоматизованої праці. Є також пропозиції в сфері обслуговування, IT, на виробництві косметики і в харчовій промисловості. Тому знайти роботу в Гданську для жінок і чоловіків неважко. Через специфіку праці зазвичай пропонується хороша заробітна плата. Тому саме Гданськ так привабливий для іноземних працівників.
Робота в Гданську: як знайти підходящу посаду?
Є 2 способи поїхати в Польщу на заробітки:
• знайти роботодавця самостійно;
• працевлаштуватися через компанію-посередника.
Другий варіант кращий, оскільки гарантує працівникові безпеку. Менеджери компанії допомагають не тільки з пошуком потрібної вакансії, але і курирують весь процес працевлаштування. Юристи допомагають укласти вигідний договір, домогтися високої оплати праці, передбачити можливі ризики і оформити візу, а консультанти підкажуть, як облаштуватися в країні.

Які є вакансії в Гданську?

Однією з найбільш популярних є робота в Гданську на складі. На склади потрібні пакувальники, сортувальники, комплектувальники і інші співробітники. Переважно робота не вимагає мати фізичну силу. Роботодавці шукають уважних, відповідальних і активних співробітників. Працевлаштування офіційне, з повним соцпакетом.
Чоловіки часто працюють різноробочими, будівельниками різного профілю, водіями, кухарями. Робота в Гданську для жінок теж є різноманітна: швачки, касирки, покоївки, пакувальники, помічниці на кухні, доглядальниці. Набирають і співробітників для обслуговування конвеєра.
Іноді можна знайти роботу для сімейної пари – це зазвичай вакансії від фабрик, складів і заводів.

Зарплата в Гданську

Якщо говорити в цілому про роботу в Польщі, то роботодавці з Гданська пропонують одну з найбільш високих зарплат. Вище оплата праці зустрічається лише в Варшаві.
У 2020 році офіційна мінімальна зарплата в Польщі становить 2600 злотих на місяць (близько 600 євро). При цьому в Гданську можна заробляти в середньому 1300-1400 євро на місяць, в воєводстві – 1200-1300. Заробітна плата сильно залежить від посади. Некваліфіковані працівники заробляють від 600 євро в місяць, різноробочі – від 700-800.
Найчастіше оплата погодинна, кожен працівник може самостійно для себе вибирати тривалість робочого дня в залежності від бажаного заробітку (мінімально – 8 годин). Понаднормові та нічні години оплачуються додатково, найчастіше на них погодинна ставка вище. Передбачається 1 вихідний в тиждень (зазвичай неділя).
Якщо робота в Гданську на складі, то для кожного співробітника є план. Це показники кількості відсканованих коробок, числа упакованого товару і т.д., які необхідно виконати за 1 робочий день або місяць. За виконання плану і хорошу роботу передбачені преміальні – від 300-450 злотих.
Умови проживання для працівників в Гданську
У більшості випадків роботодавець пропонує житло в гуртожитку. Його вартість – 300 злотих, вона вираховується з зарплати. В одній кімнаті живуть по 2-3 людини. У гуртожитку є все необхідне для життя: від постільних речей до кухонної техніки та інтернету.
Харчування зазвичай покривається самостійно.